Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

14 Temmuz Cuma günü vizyona girecek olan filmlerden ikisini yerli yapımlar dördünü ise yabancı yapımlar oluşturuyor.

Yerli yapımlar, “Çırak” ve “Geçmiş”…

Durak

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319671-1.

Kadrosunda Emre Altuğ , Görkem Yeltan , Deniz Hamzaoğlu , Tunç Okan ve Bedük’ün yer aldığı gerilim türündeki filmin yönetmenlğini Serdar Gözelekli ve Muammer Koçak üstleniyor.
Gazeteci Tahir (Emre Altuğ), öğretmen Feride (Görkem Yeltan) ve Nizam birbirlerini hiç tanımamalarına rağmen gizli bir tarikattan aldıkları bir davetiye onları bir araya getirmiştir. Hepsi kendi hayatına dair hatırlamak bile istemedikleri sırlardan bu tarikatın haberdar olduğunu hayretle anlamıştır. Ancak daveti kabul ettiklerinde kendilerini bir çölün ortasında, bir otobüs durağı dışında hiçbir şeyin bulunmadığı bir çemberin içinde bulurlar. Burada geçmişleri ve hatalarıyla yüzleşecek, çemberin dışına çıkabilmek için diğerlerinden kurtulmaları gerektiğini anladıklarında aralarında ölümüne bir mücadele başlayacaktır.

Geçmiş

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319663-1.

Çağdaş Çağrı’nın yönetmenliğini yaptığı filmde usta oyuncu Bülent Emin Yarar başrolde yer alıyor. Filmin kadrosunda aynı zamanda Lila Gürmen , Gözde Kansu , Volga Sorgu ve Yeliz Akkaya yer alıyor.
Dünyaca tanınmış fotoğraf sanatçısı Yusuf (Bülent Emin Yarar), meslek hayatının başlarında Mardin Nusaybin’de bir kilisede çektiği bir fotoğraftaki kadını, aradan geçen 25 yıldan uzun zamana ve yaşanmış onca olaya rağmen bir türlü unutamamıştır. Son derece naif ve idealist olan Yusuf, o topraklara bir yolculuğa çıkarak fotoğraftaki kadını aramaya koyulur.

Yabancı yapımlar ise, Korku Tüneli, Planetarium, Fırıldak Kedi Findus Pettersson und Findus, İstisna ve Çırak…

Korku Tüneli

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319664-1.

ABD(2017) yapımı bu korku filminde 4 kadın yönetmen tarafından yönetilen 4 kısa film yer alıyor. Filmlerin baş kahramanları kadınlardan oluşuyor. Filmdeki 4 öykünün isimleri ise The Box, The Birthday Party, Don’t Fall ve Her Only Living Son.

Orjinal Adı: XX

Planetarium

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319665-1.

Ünlü oyuncu Natalie Portman ve başarılı oyuncu Johnny Depp’in kızı Lily-Rose Depp’in başrollerini paylaştığı dram türünde 2016-Fransa yapımı bir film. Yönetmenlğini Rebecca Zlotowski’nin yaptığı filmde, 2. Dünya Savaşı öncesinde 1930’lu yıllarda geçen hikayede, hayaletlerle konuşabilme yeteneğine sahip oldukları düşünülen Laura Barlow (Natalie Portman) ve Kate Barlow (Lily-Rose Depp) kardeşlerin bir gösteri için bulundukları Paris’te ünlü bir prodüktörle yollarının kesişmesi anlatılıyor.

Fırıldak Kedi FindusPettersson und Findus

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319670-1.

Yönetmenlğini Ali Samadi Ahadi’nin yaptığı animasyon türündeKİ 2014-Almanya yapımı olan filmde, kendine sığınacak bir yuva arayan cesur ve biraz da çılgın kedi Findus, kırsallara çıkıp bir çiftlikte tek başına yaşayan çiftçi Pettersson’un çiftliğine yerleşir. Pettersson’un kendi halinde yaşamı bu olayla tamamen değişirken bu ilginç ikili arasında komik olaylarla bezeli ama sevgi dolu bir arkadaşlık başlar.
İsveçli ünlü çocuk kitapları yazarı Sven Nordqvist’in Pettson ve Findus adlı kitap serisinden sinemaya aktarılan film, Türkiye’de 14 Temmuz 2017’de gösterime giriyor.

Orjinal Adı: Pettersson und Findus 2 – Das schönste Weihnachten überhaupt

İstisna

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319667-1.
David Leveaux’un yönetmenlğini üstlendiği 2016-İngiltere yapımı filmde Hollanda’da sürgünde bulunan son Alman İmparatoru II. Wilhelm’in (Christopher Plummer) güvenliği Nazi Almanyası için yeniden bir endişe kaynağı haline gelince Yüzbaşı Stefan Brandt (Jai Courtney) ‘Kaiser’in baş koruması olarak tayin edilir. Kaiser’in yaşadığı yerde İngiliz Gizli Servisi adına çalışan bir casusun dolaştığı bilgisiyle iyice dikkatli olması gereken Yüzbaşı’nın önemli görevi, yine de orada hizmetçi olarak çalışan Mieke de Jong’a (Lily James) aşık olmasına engel olmaz. Yüzbaşı Brandt, göreviyle hisleri arasında çok zor durumda kalacaktır.

Orjinal adı: The Exception

Çırak

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319668-1.

Çırak 2016 Singapur , Almanya ve Fransa ortak yapımı, Boo Junfeng’İN yönetmenliğni yaptığı dram türündeki bu filmde, 28 yaşındaki Aiman (Firdaus Rahman) kız kardeşi Suheila (Mastura Ahmad) ile mütevazı bir hayat yaşayan bir gardiyandır. Yaşadıkları yerin en büyük yüksek güvenlikli hapishanesine tayin edildiğinde, idam cezalarının da infaz edildiği merkezin baş celladı olan Rahim’le (Wan Hanafi Su) yakınlık kurar. 35 yıldır bu işi yapan, yüzlerce insanın canını almış cellat, genç adama işi öğretmeyi, çırağı olmasını teklif eder. Aiman uzun zamandır beklediği fırsatı ele geçirmiştir, nitekim Rahim, yıllar önce babasını idam etmiş celladın ta kendisidir.

Orjinal Adı: Apprentice

Ayı Kardeşler 3: Sirkte Curcuna

14-temmuz-cuma-vizyona-girecek-6-filmi-derledik-319669-1.

Çin 2016 yapımı animasyon filmin yönetmenliğini Ding Liang yapıyor. Filmde, evinden alınıp bir sirkte çalışmaya zorlanan Ayı Briar, kısa zaman içinde buradaki hayatına uyum sağlayıp büyük bir yıldız haline gelir. Ormandaki arkadaşları tarafından bulunduğunda geri dönmek istemez. Ancak sirk hakkında bilmedikleri vardır. Bu hoş olmayan şeyleri öğrendikçe fikirleri değişecektir.

Orjinal Adı: Boonie Bears: The Big Top Secret

42 izlenme

Yorum Yapın